Pozostałe

Czy hulajnoga dla małego dziecka jest dobrym pomysłem?

  • 6 października, 2022
  • 3 min read
Czy hulajnoga dla małego dziecka jest dobrym pomysłem?

Scoot and Ride Kiwi to hulajnoga, która może budzić miłe skojarzenia. To chociażby przez ten piękny, jasnozielony kolor, który faktycznie może przywodzić na myśl smak tego dobrego owocu. Miłe skojarzenia na pewno nie odpowiedzą na pytanie, czy taka hulajnoga dla dwulatka faktycznie będzie dobra. Każdy rodzic nie powinien jednak zapomnieć o tym, że maluchy kochają spędzać czas na dworze, jeżeli tylko będzie taka możliwość. Hulajnoga stanie się kolejnym pretekstem do tego, aby dziecko odciągnąć od bajek, gwarantując mu miłe spędzenie czasu na dworze.

Od kiedy hulajnoga?

Zgodnie z opisem Scoot and Ride Kiwi dedykowana jest już od pierwszego roku życia. Czy to prawda? Wszystko tak naprawdę zależne jest od tego, z jakim dzieckiem ma się do czynienia. Nie można bowiem zapomnieć o tym, że maluchy rozwijają się we własnym zakresie. Jedno dziecko o tej porze nie tylko chodzi samodzielnie, ale również z radością biega po placu zabaw. Inny szkrab dopiero będzie stawiał dopiero pierwsze kroki.

Każdy rodzic powinien więc na własne dziecko spojrzeć obiektywnie i odpowiedzieć sobie na pytanie, czy to już ten moment na zawarcie przyjaźni z hulajnogą? Tym bardziej, że Scoot and Ride Kiwi posiada regulację i całość można dopasować do wzrostu dziecka. Wśród specjalistów można spotkać się z opinią, że dobrym momentem na wprowadzenie hulajnogi jest ok. 15 miesiąc życia. Zdecydowana większość prawidłowo rozwijających się dzieci jest w stanie utrzymać się na nogach. Hulajnoga będzie wspierać nie tylko ich zabawę, ale również uczyć nowych aktywności, jak chociażby samodzielne odpychanie się od ziemi, wprawiając urządzenie w ruch.

Bezpieczna jazda

Zachowanie bezpieczeństwa podczas jazdy na Scoot and Ride Kiwi lub na innych hulajnogach jest konieczne. Dlatego też zwraca się uwagę rodzicom na to, aby Ci wybierali sprzęty sprawdzone, jakie na dodatek posiadają certyfikaty bezpieczeństwa dopuszczające do użytku. Ważne jest również to, aby hulajnoga miała dwa kółka przednie, nieco większe na szerokim rozstawie, a tylne mniejsze. Zapewni to bezpieczeństwo nawet, jeżeli będzie się miało do czynienia z wyboistym terenem.

O ile sama hulajnoga Scoot and Ride Kiwi jest ważna, o tyle nie można zapomnieć o jeszcze jednej rzeczy. Mianowicie o kasku na głowę. Nie można zapomnieć o tym, żeby taki element znajdował się na głowie każdego dziecka. Wystarczy bowiem delikatny, z pozoru niewinnie wyglądający wypadek, aby doszło do tragedii. Już od samego początku należy uczyć dziecko, że dozwolona jest tylko jazda w kasku na głowie.

Leave a Reply