Dom i Ogród

Czy warto cyklinować podłogę drewnianą?

  • 21 października, 2021
  • 3 min read
Czy warto cyklinować podłogę drewnianą?

Podłogi drewniane były i są jednymi z najładniejszych elementów wykończenia wnętrz. Zachwycająco wyglądają dębowe klepki, piękna deska podłogowa z naturalnego drewna, czy misternie ułożone mozaiki. Dzięki nim pomieszczenia wyglądają elegancko i stylowo. Odpowiednio zadbane będą wizytówką naszego domu przez długie lata. Ale, co robić by zawsze wyglądały jak nowe?

Odzyskiwanie dawnego blasku, czyli cyklinowanie podłogi

Z biegiem czasu nawet najpiękniejsza podłoga ulega zniszczeniu. Podczas użytkowania pojawiają się na niej rysy, zabrudzenia i zanieczyszczenia. Wystarczy, że przesuwamy meble, rozlejemy na podłodze napój czy upuścimy ciężki przedmiot. Wszystko to pozostawia trwałe ślady na podłodze, powodując jej zniszczenie. Po kilku latach użytkowania, parkiet położony w naszym domu, już nie zachwyca. Powierzchnia nie jest już gładka, a lakier stracił połysk. Co zrobić, by podłoga wciąż wyglądała pięknie? Nic prostszego, wystarczy, co jakiś czas ją odnowić. Renowacja parkietu nie zajmuje zbyt wiele czasu, a efekty przechodzą najśmielsze oczekiwania. Podłoga po takim zabiegu wygląda jak nowa. Nie należy też obawiać się zbyt wysokich cen za taką usługę, ponieważ można znaleźć tanie usługi cyklinowania, które nie nadwyrężą naszego budżetu.

Dobry czas na odnawianie

Często zastanawiamy się, kiedy idealnie byłoby przeprowadzić cyklinowanie podłóg Wrocław, a same remonty odkładamy na wakacje. Jest to okres, kiedy mamy więcej czasu, a dzieci wyjeżdżają na wakacje. Cyklinowanie można jednak przeprowadzić w każdym czasie, nie musimy odkładać go do lata. Jeśli chcemy odnowić podłogę na święta, w ferie zimowe, czy na wiosnę, nie powinniśmy z tym zwlekać. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technik nie musimy obawiać się pyłu i kurzu, ponieważ coraz częściej oferowane jest cyklinowanie bezpyłoweDzięki takiej metodzie szybko pozbędziemy się zanieczyszczeń z drewna, a nasza podłoga będzie gładka i równa. Jeśli w domu mamy drewniane schody warto przeprowadzić również cyklinowanie schodów, dzięki temu będą one odnowione wraz z podłogą.

Do cyklinowania nadają się podłogi wykonane z klepek z naturalnego drewna, mozaik drewnianych, czy desek podłogowych. Sam proces polega na delikatnym zeszlifowaniu wierzchniej warstwy, zniszczonej użytkowaniem. Więcej na temat tej usługi stolarskiej można dowiedzieć się wpisując w wyszukiwarkę cykliniarz forum. Znajdziemy tam odpowiedzi na pytania dotyczącej cyklinowania różnych powierzchni i zabezpieczenia ich przed uszkodzeniami.  Z całą pewnością, co jakiś czas warto odnawiać drewniane podłogi, by cieszyć się ich pięknym wyglądem przez długie lata.

Leave a Reply