Moda i Uroda

Dla kogo bluzki z dekoltem V?

  • 25 marca, 2022
  • 2 min read
Dla kogo bluzki z dekoltem V?

Wiesz czym jest dekolt o nazwie V-neck? Litera V oznacza kształt, neck po angielsku oznacza szyję. Po dodaniu do siebie tych informacji można wywnioskować, że V-neck jest jednym z dostępnych w modzie dekoltów. Ten charakterystyczny rodzaj dekoltu w kształcie litery V jest często spotykanym rozwiązaniem w produkcji bluzek, swetrów i sukienek.

Częściej spotykany jest w modzie damskiej, ze względu na możliwość ekspozycji noszonej przez panie biżuterii. Bluzki z dekoltem V należą też do najczęściej wybieranych przez panie. Dlaczego tak lubimy bluzki i dekolt V? Jak łączyć je z innymi elementami garderoby? Podpowiadamy!

Bluzki – dekolt V: wszystko co trzeba wiedzieć 

Jak już wyjaśniłyśmy, dekolt v-neck to nic innego niż dekolt w kształcie litery V. Swoim kształtem przypomina więc odwrócony trójkąt – literę V właśnie. Wbrew pozorom, bluzki w dekolt V mogą mieć bardzo różne odsłony.

Może się zdarzyć, że jest krótki i rozciągnięty, nieco bardziej przypomina klasyczny dekolt w łódkę. Ale dekolt V może też być wąski i szeroki, sięgając czasem dużo poniżej linii biustu. Sprawdź bluzki dostępne w sklepie odCZAPY odczapy.pl/pl/c/Bluzki-dekolt-V/68, gdzie znajdziesz ubrania szyte w polskich szwalniach.

Wygląd bluzki w dekolt V uzależniony jest od tego, pod jakim kątem nachylone są boki trójkąta. Dlatego też dekolt V wykorzystany w różnych stylizacjach daje różne efekty. To świetna podstawa do eksperymentów z biżuterią. Jeśli masz długą szyję i możesz sobie pozwolić na jej lekkie optyczne skrócenie, wybieraj naszyjniki krótkie z delikatnymi zawieszkami. W pozostałych przypadkach skorzystaj z bogatej oferty naszyjników długich z wisiorami.

Dla kogo dekolt V-neck?

Bluzki w dekolt V sprawdzą się u kobiet z dużym biustem. Wyeksponują szyję i zalotnie podkreślą kobiece kształty. Zmniejszą także ciężar górnej części sylwetki. Wykorzystać je mogą również posiadaczki szerokich ramion. Dekolt V optycznie wydłuży szyję, a tym samym całą sylwetkę. Unikaj go jeśli nie chcesz eksponować biustu.

Leave a Reply