Moda i Uroda

Dowiedz się, czym charakteryzują się dobre sandały dla dziecka

  • 25 sierpnia, 2021
  • 3 min read

Sandały na lato to obowiązkowe obuwie dla dziecka. Są one przewiewne i zapewniają komfort podczas wykonywania każdej aktywności. Jakie sandały dla dziecka będą najlepsze? Na jakie cechy zwracać uwagę podczas dokonywania zakupu? Zapoznaj się z naszym poradnikiem. Zapraszamy do lektury!

Materiał

Sandały bezsprzecznie są obuwiem, które zapewnia przewiewność ze względu na otwarte palce oraz zapiętek. Aby jednak stopy dziecka mogły w pełni oddychać podczas upalnych dni, sandały muszą być wykonane z naturalnych materiałów. Warto dokładnie zapoznać się więc przed zakupem ze składem i wybierać obuwie z bawełny lub skóry. Naturalne materiały sprawią, że stópki nie będą się zaparzały. Zdecydowanie unikać należy tworzyw sztucznych, takich jak poliester, plastik czy guma.

Giętkość

Elastyczność butów to niezwykle istotna cecha, na którą również należy zwracać uwagę podczas zakupów. Na szczęście można sprawdzić ją w bardzo prosty sposób, wyginając but w ręce. Im bardziej będzie się on wyginał, tym lepiej. Jest to bowiem dowód na to, że obuwie zapewni stopom dużą swobodę ruchu i nie będzie jej ograniczało. Sztywne buty, nie tylko sandały, mogą mieć bardzo niekorzystny wpływ na wciąż kształtujący się u dzieci układ kostny.

Wykonanie

Wykonanie butów to również jedna z podstawowych kwestii, którą należy bezwzględnie sprawdzić przed dokonaniem zakupu. Dobre wykonanie ma bowiem ogromny wpływ na komfort użytkowania sandałów. Dobrze dokładnie przyjrzeć się więc obuwiu pod kątem odstających nitek oraz innych elementów, zwłaszcza w wewnętrznej części sandałów. Takie drobne wady mogą stać się przyczyną ran, otarć oraz skaleczeń, które szczególnie podczas wysokich temperatur mogą okazać się bardzo kłopotliwe.

Podeszwa

Ponieważ dzieci nieustannie pozostają w ruchu, do kolejnych istotnych elementów sandałów należy podeszwa. Co prawda, większość podeszw w obuwiu dziecięcym jest podgumowana i antypoślizgowa, ale warto poświęcić tej części szczególną uwagę. Dobra podeszwa z grubego tworzywa powinna uchronić dziecko nie tylko przed poślizgnięciem, ale również przed wbiciem się w stopę ostrych przedmiotów.

Rozmiar

Niezaprzeczalnym faktem jest to, że dzieci bardzo szybko rosną. Mimo, że nie jest to ekonomiczne, nie należy pod żadnym pozorem kupować sandałów, które mają starczyć na dwa sezony. Zbyt duże buty dla dziewczynek lub chłopców nie będą bowiem spełniać swoich funkcji i nie usztywnią dobrze stóp podczas wykonywania ruchu. Co do niskiego komfortu użytkowania butów za małych nie ma chyba również żadnych wątpliwości. Sandały na lato dla dziecka powinny być idealnie dopasowane na dany sezon.

Zabudowane czy otwarte?

Kiedy już wybrane buty będą spełniały wszystkie powyższe wymagania, można zastanowić się, czy bardziej korzystny będzie model z osłoniętymi czy też otwartymi palcami. Oba mają swoje wady i zalety i ich wybór w dużej mierze zależy od konkretnego celu, do którego mają posłużyć sandały. Zabudowane palce są dobrym rozwiązaniem podczas podróży do lasu lub na łąkę, na której spotkać można dziką florę i faunę.

Leave a Reply