Dom i Ogród

Figury Matki Bożej – jaką wybrać, by zawsze mieć ochronę?

  • 18 listopada, 2022
  • 3 min read
Figury Matki Bożej – jaką wybrać, by zawsze mieć ochronę?

Matka Boska cieszy się ogromnym szacunkiem wiernych. Jest matką nie tylko Jezusa Chrystusa, ale także całego Kościoła. To opiekunka każdego katolika i przewodniczka zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wszyscy zwracają się do niej w modlitwie, a ona wysłuchuje z matczyną czułością. Jakie figury Matki Bożej pomogą Ci nawiązać z nią szczególny kontakt duchowy?

Jej wizerunek w postaci rzeźby czy obrazu wprowadza do każdego wnętrza ciepło i poczucie bezpieczeństwa. Hurtownie religijne i sklepy z dewocjonaliami prezentują przeróżne figury Matki Bożej, a każda z nich odsłania zupełnie inny wizerunek. Są wykonane z wielkim kunsztem, pięknie zdobione i emanujące wyrazistą kolorystyką. Staną się najpiękniejszą ozdobą salonu, prywatnej kapliczki czy też ogrodu. Jakie rodzaje wybierać?

Matka Boska Fatimska – figurki i rzeźby

To Najświętsza Panienka prezentowana w długim, jasnym płaszczu, która na głowie ma koronę, a pod jej stopami znajduje się biały obłok z siedzącym u boku gołębiem. Figura Matki Bożej jest rozmodlona, gdyż postać ma złożone ręce i prezentuje dokładnie taki obraz, jaki ukazał się trójce dzieci wypasających owce niedaleko Fatimy – Franciszkowi, Hiacyntowi oraz Łucji. Matkach Chrystusa zachęcała w tym objawieniu do pokuty za dusze cierpiące w czyśćcu, jak również do codziennej modlitwy za pokój oraz odmawiania różańca w intencji nawrócenia grzeszników.

Figurka Matki Bożej z Lourdes

Maryja, która objawiła się w grocie małej Bernadecie, poprosiła ją, by na klęczkach poszła w głąb jaskini i ucałowała ziemię na znak pokuty za grzeszników. Z tego miejsca wypłynęło cudowne źródło. Figurka Matki Bożej z Lourdes to piękna pani ubrana w białą suknię przepasaną niebieską wstęgą i trzymającą różaniec z pereł. Maryja z Lourdes przemienia serca pielgrzymów przybywających tam każdego roku – uzdrawia ich ciała i dusze, obmywając świętą wodą, która dokonuje potwierdzonych cudów. Oprócz uzdrowień fizycznych, wielu ateistów i niedowiarków nawraca się do Boga. Ta figurka pomaga uzyskać szczególny kontakt z Maryją, kiedy chcesz się zmienić i być jeszcze lepszym człowiekiem.

Figurka Matki Bożej z Medjugorie

Matka Boska z Medjugorie najczęściej jest przedstawiana jako młoda kobieta średniego wzrostu odziana w długą, błękitną szatę z białym welonem na głowie. Na wizerunkach ukazujących całą sylwetkę stoi na białym obłoczku, jest szczupła, a jej twarz ma okrągłą kształt i delikatne rysy. Objawiła się jako Pani Pokoju, która otwiera swoje ramiona dla wszystkich skrzywdzonych i uciśnionych, by mogli się skryć pod jej płaszczem. Zachęca do modlitwy o pokój i ocalenie świata bez podziałów, tak aby dobro zwyciężyło nad złem w każdym człowieku.

Dla opieki nad całą rodziną wybieraj figurę Matki Boskiej jako matki Pana, która na swoich rękach trzyma Boże Dziecię. Popularne są także postacie Matki Boskiej Cierpiącej i Niepokalanej Dziewicy, które ustawione w cichym kącie zbudują miejsce do spokojnej modlitwy.

Leave a Reply