Moda i Uroda

Jak wybrać obrączki ślubne? Porady

  • 23 maja, 2022
  • 3 min read
Jak wybrać obrączki ślubne? Porady

Planowanie ślubu to duża przyjemność, ale i ważne przedsięwzięcie, które wiąże się z odpowiedzialnością. Młodzi często wybierają dużo wcześniej termin, miejsce czy salę weselną, ale zostawiają na ostatnią chwilę zakup obrączek. Tymczasem znalezienie tych idealnych i pasujących wcale nie trwa chwilę, bo oferta obrączek ślubnych jest bardzo duża.

Obrączki to symbol miłości, który najczęściej nosimy po ślubie przez cały czas trwania związku. Wiele osób nigdy nie zdejmuje obrączki i strzeże tej pamiątki jak oka w głowie. Wybór obrączek powinien być przemyślany. Nie muszą być identyczne – panie chętnie noszą obrączki białe złoto z diamentem lub ozdobnym wzorem, a panowie gładkie i bez zdobień.

Obrączki – białe złoto, srebro czy platyna? Szeroki wybór obrączek ślubnych

Obrączki mogą być wykonane z różnych materiałów i mieć różny styl. Częstym wyborem są m.in. złote obrączki klasyczne, ale też modele designerskie, nowoczesne, ozdobione brylantem lub subtelną cyrkonią. By znaleźć te idealne, warto przemyśleć ich wygląd oraz sprawdzić rozmiar wcześniej. Przygotowaliśmy kilka porad, by biżuteria ślubna nie miała przed Wami tajemnic.

Materiał

Obrączki – białe złoto. Są wyjątkowo urocze i eleganckie, ale też klasyczne i delikatne, gdyż zostały wykonane ze szlachetnego złota w kolorze białym.

Obrączki – różowe złoto. Moda na biżuterię w odcieniu rose gold nadal trwa, jest też jednym z trendów w biżuterii ślubnej. Taka obrączka zwraca uwagę i przyciąga spojrzenia, ale nie jest tak uniwersalna jak złoto żółte lub białe albo np. platyna.

Obrączki – klasyczne złoto żółte. Bardzo dużą popularnością cieszą się też modele wykonane z klasycznego żółtego złota. Najczęściej stosuje się złoto próby 585 oraz 750.

Obrączki – srebro. Srebro jest metalem o bardzo wyrazistej barwie białej. Jest jednak mniej trwała niż złoto. Zastosowanie srebra w obrączkach ślubnych nie jest popularne, bo nie zagwarantują one trwałości i długowieczności.

Obrączki – platyna. To metal o barwie zbliżonej do srebra. Stanowi najcenniejszy i najdroższy metal szlachetny. Obrączki z niej wykonane są najtrwalsze.

Jak wybrać rozmiar obrączki ślubnej?

Warto wybrać obrączki osobiście i od razu zmierzyć, ale wstępnie ofertę danej firmy jubilerskiej można przejrzeć w Internecie. Do wyboru są różne modele i style obrączek. Będą się one różnić wielkością i szerokością w zależności od tego, czy będą przeznaczone dla pani czy dla pana. Może okazać się, że potrzebny będzie rozmiar niestandardowy, dlatego wybór obrączek wcześniej niż na ostatni moment może mieć kluczowe znaczenie.

Leave a Reply