Komputery

MacBook – czy warto się nim zainteresować?

  • 17 października, 2021
  • 3 min read

MacBooki zdają się przyciągać do siebie coraz więcej zainteresowanych osób. Z racji na to, że Apple produkuje sprzęty premium, ceny laptopów z jabłuszkiem potrafią być zatrważające. Z tego właśnie powodu wiele osób zastanawia się, czy zakup MacBooka w ogóle się opłaca. Co przemawia za jego kupnem oraz jakie usterki pojawiają się najczęściej?

MacBook – czy warto zdecydować się na jego zakup?

Ci, którzy poszukują lekkiego laptopa, powinni zwrócić szczególną uwagę na sprzęty Apple. MacBooki doskonale sprawdzają się w rękach osób pracujących zdalnie, często na wyjeździe, kiedy to znacznie ma każdy dodatkowy kilogram. Przenośne komputery z jabłuszkiem są naprawdę lekkie, a więc nie należy obawiać się, że mogą stanowić niepotrzebne obciążenie. Co więcej, śmiało można określić je również jako stosunkowo cienkie, dzięki czemu zmieszczą się do niemalże większości toreb.

Wartym zaznaczenia jest również fakt, że MacBooki pozwalają pracować na baterii przez wiele godzin, a więc ponownie – ci, którzy szczególnie cenią sobie pracę w każdym możliwym miejscu, powinni bliżej przyjrzeć się sprzętom z jabłkiem w logo.

Jakie są wady komputera od Apple?

Nie od dziś wiadomo, że MacBooki nie sprawdzają się jako sprzęt służący do grania w gry komputerowe. Kierowane są raczej do osób, które zajmują się:

  • pracą w dokumentach tekstowych,
  • montażem wideo,
  • grafiką komputerową.

Doskonale nadają się również jako sprzęt do przeglądania internetu, a także oglądania filmów. Każdy model jest nieco inny – chcąc nieco zaoszczędzić, podejmując decyzję o zakupie starszego MacBooka, można spodziewać się, że niektóre zadania będą dla komputera sporym obciążeniem, z którym nie zawsze będzie dawał sobie radę. Mowa jednak o budżetowych modelach sprzed wielu lat. Najnowsze laptopy Apple poradzą sobie z większością operacji – często jednak z wyjątkiem gier. Tak jak nic nie stoi na przeszkodzie, aby odpalić nieco starsze produkcje, tak niestety te nowsze lepiej zostawić komputerom z Windowsem na pokładzie.

MacBook w serwisie – jakie usterki pojawiają się najczęściej?

Nawet najlepszy sprzęt może ulec awarii, dlatego przed jego zakupem warto dowiedzieć się nieco na temat najczęściej występujących usterek. W przypadku MacBooków za najmniej doskonały element uważana jest klawiatura – zwłaszcza ta motylkowa, która okazała się nie do końca dopracowana.

Uszkodzona powłoka antyrefleksyjna, problemy z gładzikiem, a także wymiana baterii, która straciła już swoją określoną żywotność – każdy z tych problemów wiąże się dodatkowym z kosztem. W razie, gdy taka awaria się przydarzy, należy znaleźć odpowiedni serwis, który zajmie się szybką i solidną naprawą. Warto wtedy zwrócić uwagę na iDared Serwis, który specjalizuje się w serwisowaniu sprzętów Apple. Więcej informacji znajduje się na stronie https://idared-serwis.pl/serwis-macbook/

Leave a Reply