Moda i Uroda

Modne dodatki w stylizacjach – jaki model torebki wybrać na nadchodzący sezon?

  • 21 sierpnia, 2021
  • 3 min read
Modne dodatki w stylizacjach – jaki model torebki wybrać na nadchodzący sezon?

Podążanie za modą i najnowszymi trendami jest doskonałą drogą do tego by zawsze wyglądać atrakcyjnie. Dotyczy to zarówno dobierania elementów garderoby, jak i atrakcyjnych wizualnie dodatków i galanterii. We wszystkim trzeba jednak zachować umiar – nawet najnowsze nowinki ze świata mody powinny być dobierane z dobrym smakiem, tak aby tworzyły harmonijną całość. Jakie zasady powinny być spełnione przy doborze dodatków, aby stylizacja była modna i funkcjonalna? Na co zwrócić uwagę przy doborze torebek w nadchodzącym sezonie? Czy lepiej posiadać torebkę funkcjonalną czy też modną?

Zasady tworzenia harmonijnych stylizacji

Podążając za modą można wpaść w pułapkę kupowania ubrań, które są niewygodne lub nie odpowiadają nam wyglądem. Zatem z puli ubrań modnych warto wybierać te, które odpowiadają nam fasonem i krojem. Oczywiście istnieją zasady, dzięki którym można stworzyć przyjemne dla oka, wygodne stylizacje. Należy pamiętać o podstawowych zasadach, czyli nie łączeniu pasków z kratą, ale również o tych, które dotyczą tylko rodzaju sylwetki. Dlatego osoby niskie nie powinny zakładać ubrań z podwyższonym stanem, a kobiety o kształcie ciała gruszki lepiej wyglądają w pasach pionowych niż poziomych. Jednak harmonijna stylizacja dotyczy nie tylko kolorów czy faktur tkanin. Równie ważne jest to, by każdy element uzupełniał drugi. Aby torebki damskie pasowały do butów, a marynarki do spodni. Dzięki takim zabiegom, nawet niecodzienne stylizacje będą wyglądały oryginalnie, ale również estetycznie. Należy także pamiętać, że nawet najpiękniejszy strój nie będzie dobrze wyglądał, jeśli noszącemu nie będzie wygodnie. Dlatego też, również ten czynnik należy rozważyć przy tworzeniu harmonijnej, atrakcyjnej wizualnie stylizacji.

 

Dobór modnych dodatków – torebki damskie jako wykończenie stylizacji

Jednak nie tylko ubranie składa się na wygląd i harmonię całej stylizacji. Duże znaczenie mają również dodatki, które uzupełniają całość. Panujące trendy modowe obejmują zatem nie tylko odzież, ale również torebki, buty czy biżuterię. Jak jednak wybrać torebkę, która będzie pasować do stylizacji na nadchodzący sezon? Warto przeglądać pokazy mody, a także to, co oferują sklepy z galanterią. Torebki damskie mają często ponadczasowy kształt – łatwo dopasować je do różnych typów ubioru. Z pewnością w szafie warto mieć kilka typów tego dodatku. Różne rozmiary powinny być dopasowywane nie tylko do stroju, ale również do potrzeb, jakie ma w danej chwili nosząca.

 

Czy torebki damskie mogą łączyć ze sobą najnowsze trendy i wysoką funkcjonalność?

Torebki są atrakcyjnym wizualnie dodatkiem, jednak ich główną cechą jest funkcjonalność. Dlatego w wielu sytuacjach to właśnie ona jest kluczowym determinantem wyboru. Jeżeli nawet najbardziej atrakcyjna torebka nie będzie zaspokajała potrzeb użytkowniczki, pozostanie bibelotem, który zajmuje miejsce w szafie i jest wyjmowany tylko od czasu do czasu. A przecież dopasowane do trendów modowych torebki są po to by korzystać z ich funkcjonalności i pięknego wyglądu codziennie.

Leave a Reply