Motoryzacja

Pięć rodzajów środków smarnych Fuchs Agrifarm

  • 25 czerwca, 2022
  • 3 min read
Pięć rodzajów środków smarnych Fuchs Agrifarm

Użytkowanie pojazdów i maszyn rolniczych wymaga stosowania różnych rodzajów środków smarnych. Podstawą są oczywiście oleje silnikowe, które chronią wnętrza silników spalinowych, chłodzą i wychwytują różnego rodzaju zanieczyszczenia pojawiające się podczas ich pracy. Linia produktów smarnych dla rolnictwa Fuchs Agrifarm to również inne kategorie chemii przemysłowej. Zalicza się do nich oleje przekładniowe i hydrauliczne, oleje wielofunkcyjne oraz smary.

Oleje silnikowe Fuchs Agrifarm

Nowoczesne maszyny stworzone z myślą o pracy na roli wymagają stosowania środków smarnych charakteryzujących się zdolnością do zapewnienia optymalnego smarowania w każdych warunkach termicznych. W związku z tym coraz częściej są to nowoczesne oleje syntetyczne, których poziom lepkości pozwala na płynny rozruch silnika na mrozie i gwarantuje dobre smarowanie przy wysokich temperaturach powietrza. Syntetyczne oleje silnikowe Fuchs Agrifarm w szczególności polecane są do stosowania w nowoczesnych ciągnikach rolniczych, ale tego typu płyny techniczne mogą być używane również w pojazdach starszego typu, o ile zastosowanie syntetycznego oleju jest dopuszczane przez producenta pojazdu.

Oleje przekładniowe, hydrauliczne i wielofunkcyjne

W ofercie marki Fuchs Agrifarm oprócz olejów silnikowych znaleźć można również trzy dodatkowe kategorie olejów stosowanych w wielu rodzajach maszyn i pojazdów rolniczych. Są to przede wszystkim oleje przekładniowe, przeznaczone głównie do smarowania elementów skrzyni biegów. W przypadku maszyn rolniczych i budowlanych oleje przekładniowe wykorzystywane są również w mechanizmach różnicowych i przekładniach głównych. Są to także oleje hydrauliczne stosowane w napędach hydraulicznych i układach tłumiących oraz oleje wielofunkcyjne, które można stosować zarówno do smarowania silników, jak i innych podzespołów mechanicznych w pojazdach rolniczych, w skrzyniach biegów, mokrych systemach hamulcowych, przekładniach hydrokinetycznych i układach hydraulicznych. Przykładem takich produktów są oleje Agrifarm z serii STOU i UTTO. To ekonomiczny wybór dla użytkowników starszych pojazdów, w których stosowanie wysokiej klasy olejów syntetycznych nie jest wymagane.

Obok czterech typów olejów technicznych (silnikowych, wielofunkcyjnych, hydraulicznych i przekładniowych) seria środków smarnych dla rolnictwa Fuchs Agrifarm obejmuje również wysokiej klasy smary, czyli podstawowe środki smarujące niezbędne dla ochrony łożysk i różnego rodzaju połączeń. Nowoczesne smary z serii HITEC zabezpieczają tego typu elementy przed przedwczesnym zużyciem i uszkodzeniami.

Leave a Reply