Pozostałe

Przepis na udane przyjęcie – o tym musisz pamiętać

  • 18 października, 2022
  • 3 min read
Przepis na udane przyjęcie – o tym musisz pamiętać

Organizujesz spore przyjęcie dla rodziny albo przyjaciół i chcesz, aby zrobiło ono dobre wrażenie na zaproszonych? To nie ważne czy stoisz właśnie przed organizacją własnego wesela, urodzin swojego dziecka czy też balu sylwestrowego, ponieważ pewne zasady są obowiązujące dla wszystkich tego rodzaju imprez. Na co zwrócić uwagę, aby wszystko poszło tak, jak trzeba? Dzisiaj podpowiadamy!

Dekoracja na stole – nie tylko jedzenie

Smaczne i ładnie podane jedzenie to bardzo ważny punkt na liście rzeczy do załatwienia, jeżeli chcesz, aby Twoje przyjęcie było udane. Nie ma nic gorszego niż niedogotowane mięso, delikatnie mówić chodna zupa czy nieświeża szynka na stole. Czy jednak zdrowe i dobrze przygotowane posiłki to wszystko, o co należałoby zadbać? Okazuje się, że nie! Bardzo ważna jest również zastawa: czy pasuje ona do stylu, w jakim organizowane jest przyjęcie? Jakie kwiaty na stołach zapewnia sala? Czy będą jakieś bieżniki, świece lub inne ozdoby? Jeżeli tak, koniecznie musisz je zobaczyć. Niektóre sale nie oferują tego rodzaju dodatków . Wtedy warto mieć plan awaryjny i albo samodzielnie skomponować dekoracje na stoły albo oddać je w ręce profesjonalnego dekoratora.

Candy bar – słodkości, które muszą się prezentować

Obecnie bardzo popularną opcja na różnego rodzaju przyjęciach jest tzw. Candy bar, czyli specjalny stolik ze słodkościami, ciastami i różnego rodzaju słodyczami. Dokładny skład tego, co znajdzie się na słodkim stole zależy od organizatorów oraz typu imprezy. W przypadku zabawy dla dzieci doskonałym wyborem będą kolorowe żelki, pianki, ciasteczka czy cukierki. Na weselu spotyka się za to więcej różnego rodzaju ciast, ptysie, małe rogaliki, ciastka z nadzieniem czy słodkie roladki. Sylwester czy impreza rocznicowa może być połączeniem jednego i drugiego, ale kluczowe w tym wszystkim jest to, by słodkości były ładnie zaprezentowane. W tym celu warto kupić specjalne naczynia na słodki stół dostępne pod linkiem: https://szklanatorebka.pl/pl/c/CANDY-BAR/115. W czasie przyjęcia posłużą one jako naczynia na słodycze, a potem z pewnością przydadzą się w kuchni.

Jak udekorować sale? Nie tylko balony

Kolorowe baloniki to oczywiście dobry pomysł na dekorację sali, ale aby zaskoczyć gości, warto postawić na coś jeszcze. Interesującym i dość tanim sposobem na efektowne udekorowanie sali jest umieszczenie przy suficie tiulowych pomponików, które można wykonać samodzielnie. Szklane wazony i żywe kwiaty to również dobre połączenie, które warto wykorzystać. Świetną opcją będą też girlandy – te świerkowe to niezastąpiona dekoracja w okresie sylwestrowym oraz w czasie Świąt Bożego Narodzenia. W przypadku wesela na sali świetnie wygląda biały tiul, ale jeżeli organizujesz przyjęcie na inną okazję, możesz postawić na kolorowy.

Leave a Reply