Moda i Uroda

Przygotuj swoją szafę na zimę – zobacz kilka propozycji

  • 23 sierpnia, 2021
  • 3 min read

Okres zimowy to czas, kiedy z szaf wyciągamy swetry, ciepłe bluzy, płaszcze i inne elementy garderoby, które mają zapewnić odpowiedni komfort cieplny podczas chłodniejszej części roku. Jeśli uważasz, że w Twojej szafie czegoś brakuje, sprawdź nasze propozycje i rozpocznij zakupowe szaleństwo!

Metoda na cebulkę

Ubieranie się jesienią czy zimą bywa dość trudnym zadaniem. Gdy wychodzisz z domu o poranku, temperatura może być zdecydowanie niższa niż wtedy, gdy kończysz pracę czy zajęcia i udajesz się w drogę powrotną. Aby uniknąć nieprzyjemnych doznań związanych ze nieodpowiednim doborem odzieży do pory roku, ubieraj się na cebulkę. Pod spód załóż cienkie ubranie, na które nałożysz grubszą bluzę czy sweter – dzięki temu w razie zmiany aury w ciągu dnia, masz możliwość dopasowania również swojego stroju.

Podstawa zimowa, czyli płaszcz

Kompletując odzież zimową, nie można zapominać również o ciepłej kurtce lub płaszczu. Wybierz model zgodny z Twoim gustem, ale przede wszystkim – ciepły i praktyczny. Nawet najpiękniejsza, bardzo krótka kurtka nie zapewni Ci odpowiedniego komfortu cieplnego, a jeśli wychodzisz z domu bardzo wcześnie – solidna porcja ciepła od ubrań jest dla Ciebie niezbędna.

W miarę możliwości, wybieraj naturalne materiały i kroje, które uchronią Cię przed silnym wiatrem czy chłodem. Pamiętaj, że stylowy wygląd nie musi wpływać niekorzystnie na to, jak się prezentujesz, a co za tym idzie – możesz wybrać kurtkę lub płaszcz w modnym kroju i kolorze, zapewniający przy tym optymalną ochronę przed chłodem i wiatrem.

Zadbaj o stopy

Kolejnym elementem Twojego ubioru, którego po prostu nie może zabraknąć w szafie, są wygodne buty zimowe męskie. Postaraj się dobrać je odpowiednio do płaszcza czy kurtki tak, by razem tworzyły spójną całość. Odpowiednio dobrany model może wpłynąć korzystnie nie tylko na ostateczny wygląd całej stylizacji, ale również na Twoją wygodę.

Wybierz męskie buty zimowe, które uchronią Cię przed chłodem oraz wilgocią, jaka może pojawić się w okresie zimowym. Nie zapominaj przy tym o solidnej podeszwie. Jeśli dodatkowo obuwie będzie wodoodporne, możesz zapomnieć o przykrych doznaniach związanych ze zmoczeniem skarpet!

Dodatki, które uchronią przed chłodem

Kurtka czy płaszcz oraz buty uchronią większą część Twojego ciała, ale nie jego całość. W szczególnie chłodne dni nie wychodź z domu bez kompletu dobrze dobranych rękawic, czapki oraz szalika. Taki zestaw pomoże Ci zachować perfekcyjne ciepłe, a dodatkowo – zapewni stylowy wygląd. Jeśli chcesz prezentować się spójnie – postaraj się dopasować te dodatki kolorystycznie do barwy obuwia: w ten sposób będziesz wyglądać niezwykle stylowo także w najchłodniejszych miesiącach roku, kiedy wydaje się to niemożliwe.

Jak widzisz, skompletowanie szafy na zimę nie jest wcale szczególnie trudnym zadaniem, jeśli pamięta się o dość podstawowych kwestiach. Zadbaj o to, by w Twojej garderobie nie zabrakło takich elementów odzieży, o których wspomnieliśmy wyżej, a z pewnością zachowasz pełen komfort zimową porą!

Leave a Reply