Dom i Ogród

Rekuperacja – prosty sposób na generowanie oszczędności

  • 5 października, 2022
  • 2 min read
Rekuperacja – prosty sposób na generowanie oszczędności

W dobie rosnących rachunków za ogrzewanie większość z nas zastanawia się, jak generować oszczędności. Dobrym sposobem jest oczywiście ocieplenie domu, jednak zdecydowanie większe korzyści przynosi odzyskiwanie ciepła, czyli rekuperacja. Pozwala ona nie tylko do minimum niwelować straty, lecz również zadbać o lepszą jakość powietrza w pomieszczeniach. Dlaczego rekuperacja jest naprawdę warta rozważenia przez właścicieli domów?

Ekologiczny i ekonomiczny dom

Nowoczesne domy buduje się zgodnie z ideą 3xE – ekonomicznie, ergonomiczne i ekologicznie. Pozwala to przede wszystkim ograniczyć koszty życia, które w dzisiejszych czasach rosną niemalże z miesiąca na miesiąc. Jednym ze sposobów generowania oszczędności jest odzyskiwanie ciepła poprzez wentylację, czyli rekuperacja. Czym charakteryzuje się ten system? Otóż z jednej strony jest on odpowiedzialny za odprowadzenie powietrza na zewnątrz, z drugiej strony za wpuszczenie do mieszkania świeżego powietrza. Niemniej jednak odprowadzane powietrze jest znacznie cieplejsze niż to, które wpłynie do środka. System rekuperacji pozwala odzyskać ciepło i za jego pomocą ogrzać zimne, wchodzące do pomieszczenia powietrze. Badania wykazują, że systemy rekuperacyjne pozwalają zmniejszyć straty wentylacji cieplnej nawet o 90%. W efekcie właściciele domów zaczynają generować realne oszczędności, a przy tym żyją ekologicznie.

Rekuperacja – oszczędzanie i poprawa jakości życia

Rekuperacja w Szczecinie cieszy się coraz większą popularnością, głównie ze względu na fakt, iż systemu można zamontować zarówno w nowym budownictwie, jak i w już zamieszkiwanych lokalach. Dzięki niej możemy znacząco zaoszczędzić na ogrzewaniu – oczywiście, sam system rekuperacyjny nie może być jedynym źródłem ciepła, jednak w domach, w których on funkcjonuje, mówimy raczej o docieplaniu, niż o ocieplaniu niemalże od zera. Rekuperacja Szczecin pozwala poprawić jakość życia nie tylko dzięki oszczędnościom, ale także dzięki możliwości oczyszczania powietrza. To sprawia, że nie wdychamy spalin, smogu czy innych chorobotwórczych patogenów. Systemy rekuperacyjne są niezwykle trwałe, lecz jednocześnie wymagają okresowego przeglądu, na przykład w celu wymiany filtrów. Warto postawić na najwyższej jakości produkty, których zakup jest jednorazową inwestycją. Pamiętajmy także o odpowiednim montażu, którego mogą podjąć się wyłącznie wykwalifikowani specjaliści.

Leave a Reply