Turystyka

Smaczne jedzenie i atrakcje na wakacjach w Niechorzu

  • 1 października, 2021
  • 3 min read
Smaczne jedzenie i atrakcje na wakacjach w Niechorzu

Morze Bałtyckie to idealne miejsce na spędzenie rodzinnych wczasów, podczas których wypoczywać można nie tylko plażując i korzystając z uroków samego morza, ale również zwiedzając pobliskie okolice. Jednym z najciekawszych miast godnych odwiedzenia jest Niechorze, leżące na Wybrzeżu Rewalskim. Początkowo było to małe miasteczko rybackie, a dziś jest wielkim kurortem wypoczynkowo-rekreacyjnym i zabytkowym jednocześnie, z szeroką bazą noclegową i restauracyjną. Jedną z takich ofert turystycznych jest restauracja Niechorze, z przystanią rybacką i własnym molem, po którym odprężające spacery będą wymarzonym relaksem dla ducha i ciała. Ma ona w swojej ofercie pięknie wyposażone pokoje do wynajęcia, a proponowane swoim gościom menu to ogromny wybór nie tylko różnorodnych ryb, ale także kuchnia włoska..

Jaka jest baza noclegowa, gdzie i co można zjeść w Niechorzu

Niechorze restauracja, której nazwa brzmi Tawerna Pod Wodnikiem, to miejsce w którym warto się zatrzymać na dłużej. Przestronne dwu, trzy i czteroosobowe pokoje są tu urządzone elegancko i komfortowo. Każdy z nich wyposażony jest w telewizor, czajnik elektryczny, lodówkę i ręczniki, i każdy z pokoi posiada niezależną łazienkę. Pensjonat jest przyjazny zwierzętom więc na wczasy w Niechorzu śmiało zabierzemy ze sobą również naszego pupila, psa czy kotka. Gościom udostępniony jest także darmowy parking. Restauracja niechorze serwuje przede świeżo smażone ryby, takie jak m. in.: łosoś , dorsz, makrela, karmazyn, szprotka flądra oraz wiele swoich lokalnych specjalności w postaci tzw. „owoców morza” tj. krewetki czy homary. Ale znajdziemy tu także wykwintne danie mięsne, wegeteriańskie oraz potrawy z grilla i wiele deserów: lody, torty i ciasta.

Jakie są najważniejsze atrakcje Niechorza?

Należy tu wspomnieć o co najmniej kilku, najważniejszych miejscach wartych obejrzenia, a należą do nich:

  • Latarnia morska znajdująca się w samym centrum miasta, której światło, dzięki 1000W żarówce wzmacnianej systemem pryzmatów, widać już z daleka. Budowla z czerwonej cegły o wysokości 45 m. posiada taras widokowy, z którego można podziwiać krajobraz „z góry” na obszarze kilku kilometrów.
  • Park miniatur latarni morskich znajdujący się u podnóża powyższej latarni. To miniaturowe centrum latarnictwa jest trasą turystyczno-edukacyjną, której zwiedzenie zajmuje ok. 45 minut podczas, której oprowadzający przewodnicy zapoznają nas z jego całą historią.
  • Nadmorska kolej wąskotorowa to jedna z zaledwie trzech do dziś jeszcze istniejących wąskotorówek, a jej historia sięga 120 lat wstecz, kiedy to kolej wyjechała po raz pierwszy w trasę, z Gryfic właśnie do Niechorza. Dziś przejażdżka tą zabytkową kolejką pośród malowniczych widoków to jedna z głównych atrakcji turystycznych.

Będąc w Niechorzu warto również zatrzymać się w motylarni, w której zobaczymy wiele egzotycznych motyli z całego świata oraz odwiedzić znajdujące się na terenie rezerwatu ornitologicznego – jezioro  Livia Łuża, które z morzem połączone jest 1 kilometrowym kanałem.

Leave a Reply