Dom i Ogród

Thrillery psychologiczne – trzy ciekawe nowości!

  • 21 listopada, 2022
  • 3 min read
Thrillery psychologiczne – trzy ciekawe nowości!

Miłośnicy mrocznych powieści mogą znaleźć tej jesieni i zimy nowe tytuły, sprawdzonych mistrzów pióra. To nie tylko Bonda i Nesbo, ale także mniej znane nazwiska. Oto polecane tytuły, które sprawią, że długie wieczory będą ciekawsze.

Polacy pokochali thrillery psychologiczne za złożoną osobowość bohaterów oraz czarne charaktery zabójców. To gatunek, który serwuje dreszcz emocji, zmusza do myślenia i angażuje do rozwiązywania tajemniczych zagadek. Czytelnik zawsze zadaje sobie pytanie: „Co kierowało sprawcą?”.

  1. Piotr Kościelny „Decyzja”

Po mocnej książce czytelnik długo nie może się otrząsnąć i taka jest „Decyzja”. Fabuła zostaje w głowie za sprawą ludzkich dramatów, jakie porusza. Powieść zaczyna się od znalezienia martwego noworodka w śmietniku, ale jak się okazuje to dopiero początek góry lodowej, a raczej zła. Śledztwo prowadzi wydział zabójstw komendy wojewódzkiej – policjanci sprawdzają różne tropy i ustalają przyczyny, bo z tak przerażającą zbrodnią nie mieli dotychczas do czynienia. Czy zabić mogła matka? Autor szokuje czytelnika i pokazuje wątek przemocy domowej, jaka miała miejsce w jednym z wrocławskich mieszkań. Kościelnemu nie można odmówić empatii i tego, że doskonale i z dużą dokładnością zaprezentował temat. Ogromnym plusem tej powieści jest jej autentyzm i dobrze opisana praca policji. „Decyzja” nasuwa wiele przemyśleń i wiele pytań.

  1. Katarzyna Bonda „Kobieta w walizce”

To jesienna nowość polskiej królowej kryminału, która pokazuje w książce, że spokojna okolica może być zdradliwa. Fabuła zaczyna się od zaginięcia Klaudii Janus – dziewczyna zapada się pod ziemię, ale nagle dochodzi do makabrycznego odkrycia. Przy drodze wyjazdowej z Ełku przypadkowy kierowca znajduje błękitną walizkę, a w niej szczątki młodej kobiety i złoty naszyjnik z listkiem – taki, jaki nosiła zaginiona. Według ustaleń śledczych miejsce miała profanacja ciała, co utrudnia identyfikację ofiary. Dlaczego więc morderca zdecydował w końcu, że kobieta w walizce ma zostać odnaleziona? Do akcji wkracza znowu Hubert Meyer!

  1. Jo Nesbo „Krwawy księżyc”

Harry Hole tej jesieni powraca już w 13. tomie mistrza thrillerów. Bohater budzi się w domku w Laurel Canyon i widzi wpatrującego się w niego kota z myszą w pysku. Harry ma długą brodę i jest nie do poznania – po prostu nie przypomina siebie. W drzwiach stoi właścicielka posiadłości i mówi, że dzwoni ktoś z Oslo – Katrine Bratt, która musi z nim pilnie porozmawiać. Okazuje się, że w tej części przygód Harry’ego rozpada się jego życie, a bohater próbuje się zapić. Porzuca jednak uzależnienie w obliczu niespodziewanych zdarzeń – musi uratować nową znajomą z rąk kartelu narkotykowego. W tym czasie w Oslo zostają zamordowane dwie dziewczyny…Jak łączą się te sprawy? Harry tworzy zespół złożony z taksówkarza handlującego narkotykami, skorumpowanego policjanta i chorego na raka psychologa i próbuje szybko rozwikłać zagadkę, ma tylko kilka dni, a zegar tyka bezlitośnie.

Leave a Reply