Moda i Uroda

W jaki sposób dobrać rozmiar biustonosza?

  • 5 grudnia, 2023
  • 3 min read
W jaki sposób dobrać rozmiar biustonosza?

Chyba każda kobieta wie, że rozmiar biustonosza składa się z liczby i litery. Dobór odpowiedniego rozmiaru jest bardzo ważny, ponieważ dzięki temu można cieszyć się codzienną wygodą. O czym mówi litera i liczba w rozmiarze biustonosza oraz jak odpowiednio go dobrać? Odpowiedź znajduje się w poniższym artykule!

Litera i liczba w rozmiarze biustonosza

Rozmiar biustonosza zawiera liczbę i literę. Pierwsza z nich mówi nam o obwodzie naszej klatki piersiowej pod biustem. Litera natomiast informuje o rozmiarze miseczki. 

Dlaczego należy dobrać odpowiedni rozmiar biustonosza?

Prawidłowo dobrany rozmiar i model biustonosza sprawi, że piersi będą wyglądać niesamowicie, a co ważniejsze, zapewni ogromną wygodę. Z tego powodu istotne jest umiejętne określenie rozmiaru biustonosza. Wiele kobiet niestety nosi nieodpowiedni rozmiar biustonosza. W takim wypadku mogą boleć piersi, a noszenie stanika staje się niekomfortowe. Biust kobiety zmienia się w na przestrzeni lat, dlatego należy regularnie kontrolować swoje wymiary.

Źle dobrany dobrany stanik nie tylko sprawia, że jego noszenie jest niewygodne. Zły rozmiar biustonosza może zmienić kształt i wygląd biustu.

W jaki sposób odpowiednio dobrać rozmiar biustonosza?

Przy dobieraniu odpowiedniego biustonosza ważne są dwa pomiary – obwód pod biustem i w biuście. Aby dobrze je zmierzyć, należy stanąć prosto i swobodnie oddychać. W przypadku mierzenia obwodu pod biustem miarkę krawiecką należy przyłożyć do ciała poziomo, aby płasko przylegała pod piersiami – ale nie za ciasno! Jeżeli pomiar wskazuje np. 83/84 to wynik należy zaokrąglić do 85. Dobrze zmierzony obwód umożliwia swobodne poruszanie rękoma i nie wbijanie się przy tym fiszbin w ciało.

Obwód w biuście określa rozmiar miseczki. Dobrze jest go zmierzyć w miękkim biustonoszu. Miarkę krawiecką należy przyłożyć do piersi w ich najszerszym miejscu. Tak jak w poprzednim przypadku ma ona przylegać do ciała, a nie uciskać. Należy pamiętać, aby miarka była na tej samej wysokości zarówno z przodu, jak i z tyłu. Jeżeli kobieta posiada duży biust to przy mierzeniu może się lekko pochylić do przodu.

Dobór biustonosza po obliczeniu obwodów

Obwody obliczone, a więc co dalej? Należy dobrać idealny rozmiar biustonosza zgodnie z uzyskanymi wymiarami i tabelą rozmiarów. Potem zostaje tylko przymierzenie stanika. Niby wydaje się to łatwe, ale wiele kobiet nie wie jak poprawnie to zrobić.

Po założeniu biustonosza należy się pochylić i ułożyć piersi w miseczkach w taki sposób, aby równo je wypełniły. Należy włożyć dłonie do miseczek i lekko odgarnąć piersi spod pachy. Po przymierzeniu biustonosza piersi nie powinny wypływać ze stanika. Należy również odpowiednio ustawić ramiączka.

Odpowiednia regulacja ramiączek

Dobre ustawienie ramiączek jest również istotne w doborze odpowiedniego biustonosza. Ich regulacja dokańcza proces doboru stanika. Ramiączka nie powinny się wbijać w ramiona, uciskać je ani doprowadzać do zamknięcia klatki piersiowej. Najlepiej, aby znajdowały się one w odległości dwóch palców od ramion.

Leave a Reply