Technologie

Wymiana wyświetlacza w telefonie – czy warto na własną rękę?

  • 23 sierpnia, 2023
  • 3 min read
Wymiana wyświetlacza w telefonie – czy warto na własną rękę?

Obecnie w nowoczesnych telefonach montowane są bardzo trwałe wyświetlacze, które mogą wytrzymać niejeden upadek. Nie są one jednak niezniszczalne, dlatego wciąż jedną z najczęstszych usterek, z jakimi mierzą się użytkownicy smartfonów, jest rozbity ekran. Wówczas żeby móc ponownie cieszyć się z estetycznego telefonu, należy wymienić wyświetlacz. Czy jednak takie działanie warto przeprowadzić na własną rękę, czy lepiej powierzyć je specjalistom? Gdzie można nabyć wyświetlacze do telefonów? Podpowiadamy.

Gdzie można kupić oryginalne wyświetlacze do telefonów?

Pęknięty ekran wpływa nie tylko na estetykę smartfona, ale również często na jego funkcjonalność. Dlatego zwłaszcza wtedy kiedy wada ta uniemożliwia korzystanie z telefonu, warto rozważyć wymianę wyświetlacza. Często jest to lepsza opcja niż kupno nowego modelu. 

Warto w takiej sytuacji sprawdzić, czy gwarancja lub ubezpieczenie smartfona obejmuje usługi, które dotyczą wymiany elementów takich jak wyświetlacze do telefonów. Jeżeli jednak okres gwarancji już wygasł lub ubezpieczenie wybranego modelu nie obejmuje naprawy ekranu, wówczas możemy samodzielnie kupić wyświetlacz i go wymienić lub zakupić go i zanieść razem z telefonem do serwisu. Niezależnie od tego, na którą opcję się zdecydujemy, zawsze warto stawiać na oryginalne części, które dostępne są w autoryzowanych punktach sprzedaży. Takie sklepy funkcjonują zarówno stacjonarnie, jak i online.

Jak samodzielnie wymienić wyświetlacz w telefonie?

Dla większości osób samodzielna wymiana wyświetlacza w telefonie może być zbyt trudnym zadaniem. Dlatego warto zastanowić się, czy kiedykolwiek wcześniej wykonywaliśmy podobne działania i czy dysponujemy odpowiednimi narzędziami. Pamiętajmy również, że samodzielna wymiana tej części jest obarczona sporym ryzykiem całkowitego uszkodzenia telefonu. W przypadku każdego modelu proces ten będzie wyglądał nieco inaczej. Z tego powodu nie da się stworzyć uniwersalnej instrukcji wymiany wyświetlacza w telefonie. Zawsze przy takich działaniach jednak należy być bardzo ostrożnym i mieć w zanadrzu narzędzia takie jak: skalpel, miniśrubokręty, suszarka do włosów czy pęseta.

Czy warto wymieniać wyświetlacze do telefonów w profesjonalnych serwisach?

Wymiana wyświetlacza w telefonie na własną rękę jest niezwykle ryzykowna i nie powinna być przeprowadzana przez osoby, które nie mają żadnego doświadczenia w takich działaniach. Zawsze lepiej jest powierzyć to zadanie specjalistom, którzy pracują w profesjonalnych serwisach. Ze względu na to, że wymiana wyświetlacza to proces, który wymaga dużej dokładności, specjalistycznego sprzętu i wiedzy, w większości przypadków zaleca się kontakt z serwisem. Pamiętajmy, że próby samodzielnej wymiany wyświetlacza mogą zakończyć się niepotrzebnymi dodatkowymi kosztami lub koniecznością kupna nowego telefonu.

 

 

Leave a Reply