Motoryzacja

Wynajem samochodu na delegację – czy warto?

  • 28 września, 2022
  • 3 min read
Wynajem samochodu na delegację – czy warto?

Spotkanie z ważnym klientem lub kontrahentem w innym mieście? Jednym z dostępnych środków transportu jest samochód wynajęty w wypożyczalni. Czy warto zdecydować się na taką usługę?

Transport w trakcie podróży służbowej – jak go zorganizować?

Przy organizacji wyjazdu służbowego duże znaczenie ma zaplanowanie dojazdu na miejsce. Powinien on odbyć się jak najszybciej i w komfortowych warunkach. Istotna jest również punktualność, by przybyć na miejsce bez opóźnień.

Obecnie do dyspozycji jest szeroka gama środków transportu, jednak nie wszystkie z nich dobrze sprawdzą się w przypadku podróży służbowych. Zdecydowanie najwygodniejszy będzie samochód, ponieważ daje on możliwość bezpośredniego dostania się do celu, a także zapewnia odpowiednią przestrzeń do przewozu bagażu.

Nie zawsze jednak firma dysponuje własną flotą pojazdów lub dojazd samochodem firmowym na miejsce byłby bardzo czasochłonny. Wówczas rozwiązaniem jest skorzystanie z usług wypożyczalni samochodowej.

Kiedy warto zdecydować się na wynajęcie auta na delegację?

Usługa wynajmu samochodu na delegację może być bardzo dobrym wyborem dla mniejszych i dużych firm, ponieważ niesie ona za sobą wiele korzyści.

Wynajem samochodu na delegację sprawdzi się zarówno wtedy, gdy dystans do pokonania jest niewielki, jak i wtedy, gdy jest on dość duży. W pierwszym przypadku pracownik może skorzystać z wynajętego auta, by dojechać na miejsce samodzielnie i wrócić z podróży. W drugim auto wystarczy wynająć w miejscu docelowym, do którego można szybko dostać się za pomocą samolotu lub pociągu.

Gdy chcesz zdecydować się na wynajem samochodu Szczecin to jedno z miast, w których skorzystasz z usług profesjonalnych wypożyczalni samochodowych. Sprawdź ofertę już teraz i wykonaj rezerwację przez internet!

Zalety wynajmu samochodu na podróż służbową

– Oszczędność czasu na dojazdach – także w połączeniu z innymi środkami transportu, na przykład przy podróży samolotem, pociągiem,

– Samochód można odebrać na lotnisku, dworcu lub pod uzgodnionym wcześniej adresem, a także zwrócić go w umówionym miejscu,

– Dojazd do celu jest bezpośredni, co zapewnia większy komfort i punktualność podróży,

– Wynajem to szybki i prosty sposób na powiększenie floty firmowej bez wysokich kosztów,

– Szeroka gama pojazdów do wyboru, które mogą być dopasowane do indywidualnych potrzeb – można zdecydować się na mały i ekonomiczny samochód lub większy i reprezentacyjny model,

– Łatwe przewiezienie bagażu, na przykład walizki, pokrowca na garnitur, garsonkę, ale też produktów firmy do prezentacji klientom,

– Szybkie wsparcie w razie jakichkolwiek problemów z pojazdem, kolizji, dlatego podróż służbowa może odbyć się bezproblemowo.

Samochód z wypożyczalni na delegację – czy można ująć go w kosztach?

Dodatkowym atutem wynajmu samochodu przez firmę na czas delegacji jest możliwość ujęcia go w kosztach uzyskania przychodu, gdy używany jest do celów prowadzenia działalności gospodarczej. Dotyczy to również wydatków związanych z eksploatacją samochodu, w tym zakupu paliwa.

Wynajem samochodu jest zatem korzystnym wyborem na różne wydarzenia firmowe, także na delegacje.

Leave a Reply