Pozostałe

Gdzie warto kupować dobrą kawę?

  • 11 listopada, 2022
  • 3 min read
Gdzie warto kupować dobrą kawę?

Dobra kawa to taka, która gwarantuje jakość i smak bez względu na to czy jest mielona czy ziarnista. Kupując kawę należy zwracać na te aspekty uwagę, ponieważ mają one ogromne znaczenie. Ważna jest także marka, pochodzenie, rodzaj palenia, a także świeżość.

Kawa w markowych sklepach

Markowe sklepy oferują kawę w bardzo przystępnych cenach. To może być kawa ziarnistakawa rozpuszczalna, w zależności od gatunku. Klienci wybierają kawę w małych opakowaniach po 100 gramów lub w dużych, po 500 a nawet po 1000 gramów. Jeśli ktoś pije duże ilości kawy, wówczas wystarczy mu na dłużej. Tradycyjny sklep z kawą oferuje także różne dodatki, takie jak mleko, śmietanka, a nawet jest tam pyszna i aromatyczna herbata czarna lub zielona. Trzeba znać się na jakości kawy, dlatego sklep oferuje również specjalne książki na ten temat. Jest tam opis jak smakuje kawa mielona, biała, latte, czy cappuccino oraz jak zrobić je w domowy sposób. Sklepy markowe są również w internecie, gdzie jest większy wybór wszystkiego. Znajduje się tam słynna kawa lavazza, a także kawa illy czy segafredo, które także wybornie smakują. Oprócz tego można kupić kapsułki z kawą do jednorazowego użytku jako wkład do ekspresu.

Kawa przez internet

Internet to szereg różnych aukcji, sklepów i ofert dotyczących kawy. Są to oferty proponujące klientom ciekawe gatunki kawy, także bardziej nowoczesne. Jedną z nich jest kawa zielona, która ma zupełnie inny smak, natomiast jest bardzo zdrowa. Można także zakupić tradycyjną kawę, do zaparzenia w czajniczku, do ekspresu, a także do zalania filiżanki. Smakuje bardzo dobrze, szczególnie z dodatkami, takimi jak wanilia, orzechy, czy czekolada. Odmianą kawy jest kawa kimbo, rzadko spotykana, którą łatwo dostać przez internet. Korzyścią takich zakupów jest możliwość zakupienia większej ilości kawy, nawet 5 kilogramów. Opłaca się to w przypadku prowadzenia kawiarni z kawą lub spożywania kawy nawet kilka razy dziennie. Cena kawy jest wysoka, gdyż kilogram dobrej gatunkowo kawy kosztuje nawet 70 złotych. Świeżo palona kawa ma ciekawy aromat, bardziej słodki lub bardziej kwaśny. Podczas zakupów należy zwracać uwagę na stopień palenia kawy, datę ważności, aromat, a także cytrusowe dodatki.

Leave a Reply