Dom i Ogród

Jak wybrać najlepsze prześcieradło?

  • 25 czerwca, 2022
  • 5 min read
Jak wybrać najlepsze prześcieradło?

Zdrowy sen poprawia codzienne funkcjonowanie. Z tego powodu istotne jest przygotowanie przestrzeni do spania w taki sposób, żeby zwiększyć komfort. Pomóc w tym może prześcieradło dobrze dopasowane do materaca i wykonane z delikatnego materiału.

Decyzja dotycząca wyboru prześcieradła czasami bywa kłopotliwa. Nie tylko materiał ma znaczenie, ale również właściwe dobranie do rozmiaru materaca. W końcu stworzenie komfortowej przestrzeni do relaksu poprawia jakość snu. Wskutek czego zyskuje się siły do mierzenia się z codziennymi obowiązkami. Wypoczynek jest tak samo ważny w życiu dzieci, jak i dorosłych. Z tego powodu poszukując prześcieradła dla siebie lub własnego dziecka warto wcześniej dowiedzieć się, z jakiej tkaniny najlepiej, żeby była wytworzona. Lepiej zdecydować się na prześcieradła frotte, czy jersey?

Jaki rozmiar prześcieradła na małe łóżka i łóżeczka?

Pościel można dostać w najróżniejszych rozmiarach. Na dwuosobowe łóżka należy zdecydować się na większy rozmiary takie jak 160×200 — to jeden ze standardowych rozmiarów. Aczkolwiek w niektórych przypadkach konieczne są mniejsze produkty, które będą nadawały się na wąskie materace młodzieżowe bądź tapczany. Posiadając jednoosobowe łóżko nadadzą się prześcieradła 90×200. Taki rozmiar pościeli wybiera się też do dziecinnych łóżek, z których korzystają starszaki. Decydując się na konkretny wymiar pościeli, istotne jest dokładne zmierzenie materaca i jego grubości. Można znaleźć zarówno modele z gumką, jak i bez. Dobrze wcześniej określić jaki model będzie bardziej funkcjonalny.

Prześcieradło bez gumki czy z gumką?

Prześcieradło 90×200 bez gumki jest standardowym produktem stosowanym od bardzo dawna. Do chwili obecnej cieszy się niemałą popularnością nie tylko w gospodarstwach domowych, ale również w hotelach. Jest to właściwej wielkości kawałek materiału obszyty na skrajach, żeby się nie niszczył. Można go włożyć pod materac w celu uniknięcia zwijania się. Dzięki temu nawet większy rozmiar można bez problemu dobrać do materaca, wtykając zbyt dużą ilość pod spód. Prześcieradło z gumką wystarczy nałożyć na posłanie bez wsuwania i układania go. tkanina jest napięta i nie powoduje jakichkolwiek zagnieceń i nie zsuwa się. Elastyczna gumka pozwala na łatwe dostosowanie do materaca. Oba rodzaje są dobrym wyborem, z tego powodu kupując prześcieradła frotte 90×200 lub jersey dobrze kierować się indywidualnymi preferencjami.

Prześcieradła frotte 90×200 — zalety

Włókno frotte jest niezwykle miękkie i miłe w dotyku. Dzięki zastosowaniu budowy pętelkowej materiał jest bardziej puchaty niż jersey. Prześcieradła frotte dobrze sprawdzą się w mroźne dni. Doskonale ogrzewają ciało w chłodne wieczory, jednocześnie nie przegrzewając. Oprócz tego tkanina frotte ma właściwości oddychające i pochłaniające wilgoć. W ten sposób pościel zapewnia duży komfort termiczny. Ta tkanina odporna jest na duże temperatury, wskutek czego bez problemu można go utrzymać w czystości. Oprócz tego jest niezwykle mocny i odporny na ścieranie. Prześcieradła frotte 90×200 są odpowiednie do dziecięcych łóżek na chłodniejsze dni — nie podrażniają skóry i nie uczulają.

Prześcieradła jersey 90×200 — zalety

Materiał jersey jest niezmiernie delikatny i gładki w dotyku. W odróżnieniu od frotte prześcieradła jersey składają się z pojedynczych przędz bawełny i syntetyku dających gładką i delikatną strukturę. To włókno będzie dobrym wyborem zarówno w letnie dni, jak i chłodne zimowe wieczory. Właściwości oddychające gwarantują przewiewność. Ponadto ma wysokie właściwości absorbujące wilgoć. Ze względu na swoją delikatność i hipoalergiczność zalecany jest również dla dzieci. Prześcieradła jersey 90×200 łatwo się prostują i nie wymagają użycia żelazka.

Odpowiednio dobrane prześcieradło poprawi jakość snu

Wybór prześcieradła jest bardzo ważnym obowiązkiem. Trafnie dopasowane może poprawić wygodę podczas snu. Istotne jest dopasowanie prześcieradła dostosowanego rozmiarem do łóżka. W przypadku tapczanów lub łóżek dla najmłodszych właściwe będzie prześcieradło 90×200. Wybierając tworzywo, warto zwrócić uwagę na jego atrybuty. Frotte spodoba się miłośnikom miękkości i ciepła. Jednak prześcieradło jersey również posiada dużo zalet, a jego gładkość zachęci do zostania w łóżku chwilę dłużej. Oba materiały są w pełni bezpieczne dla skóry i nie wywołują podrażnień. Dodatkowo umożliwiają skórze oddychanie, dzięki czemu można sobie pozwolić na niczym niezmącony sen. Nabywając pościel, dobrze także przyjrzeć się jego jakości. Dobrej jakości produkty będą bezpieczne dla skóry i posłużą dużo dłużej niż te stworzone z kiepskiej jakości tworzywa.

Leave a Reply