Dom i Ogród

Sala zabaw na poddaszu

  • 22 marca, 2022
  • 2 min read

Bezpieczeństwo na sali zabaw, również tej przydomowej, powinno być priorytetem dla każdego rodzica, czy opiekuna małych amatorów świetnej zabawy. Bez względu na to, czy postanowimy zaadaptować na ten cel poddasze, pomieszczenie po suszarni, czy przybudówkę musimy już na samym początku odpowiednio przygotować ściany i posadzki, tak aby stanowiły niezawodną podstawę dla beztroskiej zabawy. Optymalnym rozwiązaniem jest obłożenie całej powierzchni materiałem, które stanowić będzie zabezpieczenie przed

Amortyzacja z pomysłem

Decydując się na obudowanie ścian, możemy z powodzeniem zastosować w tym celu drabinki rehabilitacyjne, idealne do ćwiczeń i zabawy. Będą one jednocześnie pełnić funkcję amortyzatora oddzielającego powierzchnię ścian od niefortunnych kolizji rozbawionych dzieci. Na posadzce natomiast idealnie sprawdzą się specjalne płyty gumowe na plac zabaw. W zależności od umiejscowienia, możemy wykorzystać płyty o różnych współczynnikach bezpieczeństwa. Przykładowo, wyższy współczynnik będzie wskazany w przestrzeni bezpośrednio wokół sprzętu zabawowego i drabinek, a niższy w pozostałym obszarze.

Bezpieczeństwo i estetyka

Płyty na plac zabaw są niezwykle elastyczne, dzięki temu wręcz tłumią energię uderzenia podczas upadku z wysokości np. z huśtawki, drabinki czy zjeżdżalni. Dzięki zastosowaniu gumowej nawierzchni bezpiecznej możemy uniknąć wielu bardzo poważnych kontuzji, czy niebezpiecznych urazów. Jednocześnie są bardzo estetyczne, paleta kolorów jest bowiem tak szeroka, że każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Ponadto najlepsi producenci wybarwiają płyty w całej ich strukturze, co zapobiega powstawaniu niebezpiecznego efektu łódkowania i wywijania się narożników.

Wsparcie zdrowego rozwoju

Warto zaznaczyć, że istnieje możliwość naniesienia na powierzchnię płyt każdego wcześniej zaprojektowanego motywu np. hasła zachęcającego do zabawy, imion dzieci, loga firmy, czy nawet herbu rodzinnego. Nawierzchnie gumowe można wzbogacić też elementami sensorycznymi, dwuwymiarowymi takimi jak cyfry, literki, kolorowe figury geometryczne, czy całkowicie kompletne gry podwórkowe takie, jak twister, szachy, czy chińczyk. Dostępne są również elementy trójwymiarowe takie, jak gumowe zwierzaki, grzybki lub kostki, które wspierają zdrowy rozwój ruchowy małych użytkowników. Na tak doskonale przygotowanej nawierzchni pozostaje już tylko postawić wybrane wyposażenie naszej sali zabaw.

Leave a Reply