Moda i Uroda

Jakie cechy mają profesjonalne suszarki do włosów?

  • 9 listopada, 2022
  • 3 min read
Jakie cechy mają profesjonalne suszarki do włosów?

Wysokojakościowy sprzęt fryzjerski to absolutny priorytet w każdym stacjonarnym, jak i mobilnym salonie stylizacji fryzur. Jednym z podstawowych narzędzi każdej fryzjerki są oczywiście suszarki do włosów, które muszą spełniać szereg specjalistycznych wymagań, gdyż codziennie są poddawane bardzo intensywnej eksploatacji. Jak wybrać dobrą suszarkę do salonu fryzjerskiego?

Dobre suszarki do włosów – czyli jakie?

Profesjonalne suszarki do włosów to te, które charakteryzuje podwyższona trwałość oraz które są produkowane z elementów o najwyższej jakości. Szczególną rolę odgrywa tu zwłaszcza wytrzymały silnik. W odróżnieniu od produktów do użytku domowego, profesjonalne suszarki fryzjerskie pracują codziennie przez wiele godzin, nie mogą zatem przegrzewać się przy tak wytężonej eksploatacji, ponieważ zakłóciłoby to pracę salonu. Dobry silnik w suszarkach do włosów to absolutna podstawa – warto zwracać uwagę na ten parametr przy zakupie.

Kolejną kwestią jest żywotność. Wiodący producenci suszarek do włosów umieszczają informację o niej w specyfikacji produktu. Jeśli ta informacja nie jest wyszczególniona na karcie danego modelu, warto pytać o nią obsługę sklepu. To oczywiście nie wszystko. Profesjonalne suszarki do włosów musi cechować szereg dodatkowych opcji, takich jak np. jonizacja, chłodny nawiew, precyzyjny regulator intensywności strumienia powietrza.

Suszarki do włosów dla wymagającego odbiorcy

Decydując się na zakup suszarek do włosów do salonu, należy wziąć pod uwagę ich moc. Przyjęło się, że dobra suszarka do włosów ma silnik o mocy przynajmniej 2000W, ale zdarzają się mocniejsze modele, nad którymi warto się zastanowić, gdy priorytetem jest skrócenie czasu suszenia.

To jednak nie wszystko. Bardzo istotne są też akcesoria dodatkowe do suszarki do włosów, takie jak dyfuzor czy koncentrator – to od nich będzie bowiem zależał efekt końcowy uzyskany na głowie klientki. Producenci suszarek do włosów dokładają w ostatnich latach starań, by ich produkty były jak najlżejsze i idealnie leżały w dłoni. To ważne, ponieważ długotrwałe trzymanie suszarki w delikatnej dłoni nie powinno być męczące – i w przypadku modeli profesjonalnych nie jest, gdyż zrobiono wszystko, by zapewniały one optymalną ergonomię pracy.

Ostatnim elementem, który jest brany pod uwagę podczas zakupu suszarek do włosów, jest oczywiście design. Jakie suszarki do włosów wybrać, klasyczne czarne, a może kolorowe? Wiele zależy od zamysłu aranżacyjnego salonu. Jeżeli salon stawia na klasykę, białe lub czarne suszarki do włosów będą optymalnym wyborem. Kiedy wnętrze jest pełne kolorowych dodatków, również suszarki do włosów mogą być kontrastowym elementem pomieszczenia, idealnie wpisując się w awangardowy zamysł właściciela firmy.

Leave a Reply