Pozostałe

Liquidy do e-papierosów – jak wybierać?

  • 25 października, 2022
  • 3 min read
Liquidy do e-papierosów – jak wybierać?

Elektroniczne papierosy od kilkunastu lat cieszą się niemałą popularnością. Powstały jako wsparcie dla osób rzucających klasyczne używki. Ich zawartość stanowią liquidy, które gwarantują wrażenia smakowe podczas palenia oraz alternatywę tzw. dymka. Ich wybór jednak może być wyzwaniem, ponieważ na rynku znajduje się wiele rodzajów. Sprawdź, czym kierować się podczas zakupu.

Jeżeli nie chcesz się rozczarować, postaw na sprawdzone marki, w autoryzowanych sklepach, jak https://shishasklep.pl/pol_m_E-Papierosy_Liquidy-2715.html, gdzie znajdziesz wyłącznie profesjonalne produkty oraz fachową pomoc. Rodzaj wybranego e-liquidu powinien idealnie wpisywać się w Twoje osobiste preferencje.

Co to jest e-liquid?

To specjalny płyn, którego podgrzanie pozwala wytworzyć charakterystyczną mgiełkę – alternatywę klasycznego dymu. Liquidy zwykle zawierają niewielkie ilości nikotyny, ale to zależy od ich rodzaju – użytkownik jest w stanie dobrać sobie odpowiednie stężenie oraz preferowany smak. E-liquid jest dostępny najczęściej w małych buteleczkach o pojemności 10 ml i w postaci tzw. wapera, którym napełnia się e-papierosa. Każdy z nich ma odpowiednią moc.

Jak dobrać stężenie liquidu?

Moc płynu oznacza stężenie nikotyny. W przypadku e-papierosów jest ona określana numerami – w przeciwieństwie do tradycyjnych papierosów, które o ilości nikotyny informują kolorem opakowania. Im większy numer, tym produkt jest mocniejszy. Przyjmuje się, że tradycyjnym, czerwonym papierosom odpowiada moc liquidu 14-18 mg/ml, niebieskim – 9-12 mg/ml, a papierosom super light – 3-6 mg/ml. Na rynku dostępne są także wersje całkowicie niezawierające nikotyny.

Zawartość gliceryny i glikolu w liquidzie

Gęstość płynu zależy od proporcji dwóch składników w nich zawartych: glikolu (PG – glikol propylenowy) i gliceryny (VG – gliceryna roślinna). Wyższa ilość gliceryny sprawia, że liquid jest gęstszy i ma zbitą strukturę, co wpływa na możliwość wytwarzania większych dymków. Jeżeli klientowi zależy na tym aspekcie, warto zaproponować mu liquidy z PG/VG: 35/65 lub wyższym. Dodatkowym plusem dużej zwartości gliceryny jest wolniejszy przepływ liquidu na grzałkę, co przekłada się na jego większą wydajność. Dla początkujących najlepiej sprawdzą się liquidy PG/VG: 50/50.

Jakie smaki liquidu są popularne?

Smak jest kluczowy – przesądza o wyborze produktu. Na rynku znajdziesz wiele nut – od bardziej, po mniej aromatyczne, wśród których z pewnością znajdziesz swoją ulubioną wersję. Najpopularniejsze są e-liquidy o smaku mięty i szałwii, które mają orzeźwiający charakter. Dużym zainteresowaniem cieszą się kompozycje owocowe: owoce leśne, truskawka, morela czy jabłko. Nie brak także smaków zbliżonych do ulubionych deserów: czekoladowego brownie, lodów waniliowych, a nawet balonowej gumy do żucia. Jeżeli nie spodoba Ci się zakupiony smak, za każdym razem możesz spróbować innej wersji. Staraj się dostosować dawkę nikotyny do swoich potrzeb.

Leave a Reply