Dom i Ogród

Sprawdzone sposoby na wyciszenie ścian

  • 23 sierpnia, 2021
  • 3 min read
Sprawdzone sposoby na wyciszenie ścian

Mieszkanie w bloku ma swoje zalety, lecz również ogromne wady. Zdecydowanie tą najgorszą i dającą się we znaki każdego dnia wadą jest oczywiście obecność głośnych sąsiadów. Nic więc dziwnego, że tak wiele osób stara się, jak tylko może znaleźć jakiś sposób na wyciszenie ścian. Warto się więc zastanowić, jakie są w tym zakresie najlepsze metody.

Akcesoria poprawiające wyciszenie

Zanim sięgnie się po największe działa i zastosuje metody wyciszania mieszkania polegające na przeprowadzeniu pewnych prac budowlanych, najpierw warto sięgnąć po te najprostsze i najmniej  pracochłonne. Jak się bowiem okazuje, jest kilka takich rzeczy, które można zrobić, aby małym kosztem i niskim zakresem prac wyciszyć ściany w mieszkaniu. Jak to zrobić?

Na samym początku warto postawić na różnego rodzaju dekoracje na ścianach. Nie da się bowiem ukryć, że jeśli pozostawi się w mieszkaniu gołe ściany, wtedy będą one przenosiły o wiele więcej dźwięków niż te, które są czymś przyozdobione. Warto więc w tym momencie sięgnąć np. po obrazy, plakaty w antyramach, czy też inne tego typu elementy.

Zaawansowane metody wygłuszania ścian

Jak więc widać, nie trzeba od razu szukać w internecie informacji, jak postawić nową ścianę i gdzie się dostanie najlepszych fachowców do tego. Nie trzeba wiedzieć, czy lepszy będzie beton Kraków czy też Wrocław. Istnieją bowiem dobre sposoby na to, aby dość łatwo wygłuszyć ściany.

Mimo to jednak wiele osób stara się sięgnąć jednak po nieco bardziej zaawansowane metody niż tylko powieszenie na ścianie dekoracji. W takim wypadku dobrze jest sięgnąć np. po panele ścienne. Wypełnione są one specjalną pianką wygłaszającą, więc po pokryciu nimi ścian znacznie poprawia się komfort akustyczny. Liczyć się jednak trzeba z tym, że spowoduje to zmniejszenie powierzchni pomieszczeń.

Innego typu ciekawym pomysłem jest postawienie punktowo ekranów akustycznych. Oczywiście w niczym nie przypominają one tego, co stoi na drogach, lecz są to pięknie wykonane, bardzo estetyczne modułowe ekrany, które stawia się przy ścianie sprawiającej największy problem i zza której dochodzi największy hałas.

Na koniec warto także rozważyć jeszcze jeden bardzo dobrym, a z pewnością najtańszy sposób, czyli pokrycie ścian tapetami. Na rynku bez trudu znaleźć można tapety wygłuszające, które nie tylko są bardzo skuteczne, lecz również występują w naprawdę ogromnej ilości wersji kolorystycznych.

Co jeszcze warto wygłuszyć w mieszkaniu?

Jak można się szybko przekonać, życie w mieszkaniu w bloku to nie tylko konieczność wygłuszenia ścian. Oprócz tego warto sięgnąć także po specjalne metody wygłuszenia do okien, podłogi oraz drzwi. Jak to zrobić?

Jeśli chodzi o okna, to nie ma lepszego sposobu niż zastosowanie po prostu dźwiękoszczelnych modeli. Co prawda kosztują one dość sporo, lecz efekt jest naprawdę rewelacyjny.

W przypadku wygłuszania podłogi bardzo często doskonałe rezultaty zdaje po prostu gruby dywan, lecz jeśli i on zawiedzie, wtedy poleca się skorzystanie z cienkiej maty wygłuszającej. Nie tylko jest ona miła w dotyku, lecz także doskonale wygłusza podłogę.

Leave a Reply