Pozostałe

Zmiana stylu życia

  • 23 lutego, 2021
  • 2 min read
Zmiana stylu życia

Wiele z nas szybko zniechęca się porażkami życiowymi. Dopada nas rezygnacja, w efekcie czego niewiele robimy, aby zmienić sytuację.
Duży wpływ na taką sytuację ma nasze myślenie – chcemy zbyt dużo osiągnąć błyskawicznie. Każdy cel powinno się realizować małymi krokami. Żeby zrealizować to, na czym nam zależy konieczne jest rozplanowanie zmiany sposobu życia w dłuższym okresie czasu.

Pierwszy krok

Pierwszym krokiem jest zadbanie o odpowiedni sen. Sen to bardzo istotna sprawa. Nie można bagatelizować nocnego wypoczynku. Nasze konstruktywne nastawienie do życia w dużej mierze zależy od odpowiedniej ilości godzin snu.

2 krok

Szklanka wody z cytryną i miodem na dobry początek dnia. Pomoże nam to usunąć szkodliwe toksyny z organizmu.

3 krok – uprawiajmy jakiś sport.

Każda postać ruchu jest w cenie, czy to będą biegi, czy basen, czy jazda rowerem.

4 krok

Trzeba wprowadzić nawyk jedzenia owoców zamiast słodyczy. Cukier owocowy to rzecz o wiele bardziej korzystna dla naszego ciała niż biały cukier.

Piąty krok

Na wiosnę i latem należy przebywać na świeżym powietrzu tak często, jak to możliwe. To pomoże nam w utrzymaniu dobrej kondycji psycho-fizycznej. Im więcej spacerujemy, tym lepiej dotleniony mózg. Ma to niewątpliwie wpływ na lepsze samopoczucie.

Szósty krok

Jak najwięcej zielonego do każdego posiłku. Im więcej witamin i składników mineralnych tym lepiej dla nas. Poprawia się nasza odporność. Różne choroby dopadają nas rzadko.

7 krok

Unikajmy smażonego. Posiłki powinny być przyrządzone w wersji gotowanej, pieczonej lub duszonej. Są lżej strawne i nie powodują problemów gastrycznych.

Ósmy krok

Zróbmy wszystko, aby się częściej śmiać i uśmiechać do znajomych i obcych. Uśmiech to skarb, pomaga przetrwać nawet najcięższe momenty. Ma to duże znaczenie szczególnie w porze jesiennej i zimowej, gdy niewiele jest słońca na zewnątrz.

9 krok

Zawsze trzeba mieć czas dla rodziny i przyjaciół. Rezygnowanie ze spotkań z powodu nadmiaru obowiązków zawodowych to bardzo niekorzystny sposób postępowania.

Tekst powstał przy współpracy z serwisem blogs4shops.pl

Leave a Reply